Monika Sokołowska
Psychoterapeutka pracująca indywidualnie z kobietami, specjalizująca się w obszarach lęku, depresji, przeciążenia emocjonalnego i trudności relacyjnych. Łączy podejście integracyjne z pracą z ciałem, tworząc bezpieczną przestrzeń opartą na zaufaniu, szacunku i uważności. Człowieka postrzega holistycznie – jako jedność ciała, psychiki i ducha.
Moje obszary pomocy
Zaburzenia lękowe
i depresyjne
Trudności emocjonalne
i relacyjne
Syndrom DDA/DDD i współuzależnienie
Praca z ciałem
w terapii
Wsparcie duchowe
i holistyczne podejście
Moje Doświadczenie
Wspiera kobiety mierzące się z zaburzeniami lękowymi, depresją, przeciążeniem emocjonalnym, przewlekłym stresem, niską samooceną, poczuciem samotności i zagubienia. Pomaga w sytuacjach kryzysowych. Nieustannie poszerza swoje kompetencje biorąc udział w szkoleniach i warsztatach dotyczących różnych form pomocy terapeutycznej.
Szczególnie bliski jest jej temat współuzależnienia, pracuje z osobami identyfikującymi się z syndromem DDA/DDD. Wspiera je w procesie nauki asertywności, stawiania granic oraz odzyskiwania kontaktu ze sobą i lepszego funkcjonowania w relacjach z innymi. Każdą sesję traktuje jako wspólną podróż – proces, który może prowadzić do głębokiej zmiany i poczucia wewnętrznej integracji.

Wierzy, że każda podróż zaczyna się od małego czasem nieśmiałego kroku – idąc za myślą Konfucjusza: „Podróż tysiąca mil zaczyna się od jednego kroku.” To właśnie ten pierwszy krok, choć często budzi najwięcej lęku, jest początkiem zmiany. Jej misją jest towarzyszyć pacjentkom w tym procesie – z uważnością, wsparciem i nadzieją, że każdy może odnaleźć swoją drogę do równowagi, spokoju i spełnienia w życiu.
„Cierpliwy do czasu dozna przykrości, ale później radość dla niego zakwitnie” (Syr 1,22)
Prywatnie zwolenniczka aktywnego wypoczynku, tańca, górskich wędrówek oraz zimowych kąpieli w Bałtyku, a także pasjonatka poszukiwania głębi i sensu w sobie i drugim człowieku.


W pracy terapeutycznej integruje różne podejścia terapeutyczne (poznawczo-behawioralne, schematu, psychodynamiczne, Gestalt, ISTDP ) dostosowując metody pracy do konkretnej osoby i jej potrzeb. W relacji terapeutycznej kieruje się głębokim szacunkiem do osobistych przekonań i wartości pacjenta. Artystyczne zamiłowania oraz wrażliwość pomagają jej w tym aby otwartym sercem patrzeć na drugiego człowieka.
W relacji terapeutycznej stawia na zaufanie, szczerość i poczucie bezpieczeństwa. Pracuje w nurcie integracyjnym, zwracając szczególną uwagę wpływu emocji na ciało. Dzięki uwzględnieniu ciała w procesie terapeutycznym stara się pomóc osobom doświadczającym bóli somatycznych tj. migreny, bóle brzucha itp. Praca w ujęciu integracyjnym umożliwia holistyczną pracę nad problemami, zwiększając jednocześnie skuteczność terapii i możliwość zmiany oraz trwałego wewnętrznego wzmocnienia.

Psychoterapeutka specjalizująca się w pracy indywidualnej z kobietami, które doświadczają trudności życiowych, obniżonego nastroju, stanów lękowych, depresyjnych oraz trudności w relacjach. Pomaga osobom poszukującym wsparcia, opartego na zaufaniu, szacunku i empatii. Zapewnia bezpieczną przestrzeń, w której emocje mogą zostać zauważone i przyjęte, bez oceny i osądu. Wspiera w indywidualnej podróży do rozwijania osobistego potencjału oraz lepszego zrozumienia siebie. Jest magistrem w obszarze nauk medycznych, nauk o zdrowiu oraz kulturze fizycznej. Swoją wiedzę dotyczącą anatomii i fizjologii ludzkiego ciała zdobywała w praktyce jako masażystka oraz instruktor fitness. W swojej pracy wykorzystuje elementy pracy z ciałem, doceniając jego dobroczynny wpływ na efektywność terapii w pracy z lękiem. Należy do Stowarzyszenia Psychologów Chrześcijańskich, co wzbogaca jej spojrzenie na człowieka i proces zdrowienia o wymiar duchowy. Człowieka postrzega jako jedność ciała, psychiki i ducha, które wzajemnie na siebie wpływają, tworząc spójną całość.