Olga Walecka
Psychoterapeutka z wieloletnim doświadczeniem, specjalizująca się w pomocy osobom zmagającym się z depresją, lękami, traumą oraz trudnościami w relacjach rodzinnych i osobistych. W pracy integruje różne podejścia terapeutyczne, dostosowując je do indywidualnych potrzeb klienta.
Moje obszary pomocy
Depresja i lęki
Trauma i stres
Kryzysy życiowe
Relacje i rodzina
Moje Doświadczenie
Człowiek jest dla niej osobą o niepodważalnej wartości i godności, niezależnie od jego historii życia. Pasjonuje się odkrywaniem jego niepowtarzalnej tajemnicy i towarzyszeniem mu w całościowym rozwoju, by mógł żyć w pełni swoich możliwości. W psychoterapii indywidualnej dorosłych korzysta z różnych podejść terapeutycznych, uwzględnia duchowość klienta i pracę z ciałem. Pomaga w pokonywaniu takich trudności jak: depresja, stany lękowe, stres, uraz psychiczny, kryzys życiowy i rozwojowy. Wspiera w budowaniu dobrych relacji: z sobą, Bogiem, innymi ludźmi, oraz wychowaniu dzieci.

W psychoterapii ważne jest dla niej spotkanie pełne szacunku, empatii, zaangażowania w budowanie relacji terapeutycznej, dzięki której w atmosferze zaufania można poruszać różne kwestie dotyczące trudności, zgodnie z osobistymi pragnieniami i możliwościami każdego. Psychoterapia jest dla niej współpracą terapeuty i klienta, co oznacza, że obydwie osoby są tak samo ważne i tylko wspólnie mogą dążyć do realizacji wyznaczonych celów terapeutycznych. Pracuje w nurcie integracyjnym, korzystając zależnie od potrzeb klienta z dorobku różnych szkół psychoterapeutycznych, głównie z podejścia psychodynamicznego, poznawczo-bechawioralnego, humanistyczno-doświadczeniowego, terapii schematów, co pozwala na optymalne dopasowanie sposobów pracy dla konkretnej osoby.


Ukończyła liczne studia i kursy, m.in. magisterskie studia pedagogiczne i teologiczne, specjalizację z duszpasterstwa rodzin (KUL), czteroletnie Studium Psychoterapii w nurcie integracyjnym podejścia chrześcijańskiego, a także liczne szkolenia z zakresu wychowania i terapii, takie jak trening umiejętności wychowawczych, profilaktyka zagrożeń kulturowych czy praca z ciałem w terapii traumy.
Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi, rodzicami i rodzinami, wspierając ich w wychowaniu, budowaniu relacji, a także rozwoju duchowym i religijnym. Doskonaliła swoje umiejętności psychoterapeutyczne przez własną terapię, staż kliniczny (400 godzin), oraz udział w warsztatach i superwizjach, w tym dotyczących duchowości w psychoterapii. Obecnie rozwija się poprzez pracę indywidualną z klientami i regularną superwizję.

Wykształcenie teologiczne, własne doświadczenia duchowe, uczestnictwo w różnych formach rozwoju takich jak rekolekcje ignacjańskie, dni skupienia, sesje formacyjne i zgłębianie zagadnień duchowych w kontekście psychoterapii, umożliwia jej lepsze rozumienie osób, które potrzebują wsparcia w obszarach z pogranicza psychologii i duchowości/religijności, takich jak na przykład: obraz Boga, wiara – rozum – uczucia – zachowania, modlitwa kontemplacyjna i doświadczenia mistyczne a zaburzenia psychiczne, kryzys wiary, zdrowie psychiczne i wzrastanie w świętości na swojej drodze powołania (małżeńskiego, rodzinnego, w bezżenności dla Królestwa Niebieskiego), oraz w sytuacjach nieregularnych dotyczących małżeństwa i rodziny.